Прес-центр
Прес-центр
«АНТАРЕС» УДЕСЯТЕ ВИВІВ НА ОРБІТУ КОРАБЕЛЬ CYGNUS ІЗ ВАНТАЖЕМ ДЛЯ МКС
2 листопада о 15 годині 59 хвилин за київським часом (9 годин 59 хвилин за північноамериканським східним часом) із Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) проведено успішний пуск американсько-української ракети-носія середнього класу «Антарес». Вона вивела на орбіту, що близька до орбіти Міжнародної космічної станції, 12-й автоматичний вантажний корабель Cygnus, який має доставити на МКС близько 3750 кг корисного вантажу на замовлення NASA.
Ракета-носій складається з двох ступенів і космічного вантажного корабля «Cygnus» (третій ступінь). Основну конструкцію першого ступеня PH «Антарес» розробило ДП «КБ «Південне», а виготовило ДП ВО ПМЗ у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та ін. Головний розробник РН «Антарес» – американська корпорація Northrop Grumman.
Підготовка PH «Антарес» до пуску, її випробування та пуск проведені за участю фахівців ДП «КБ «Південне», ДП ВО ПМЗ та НВО «Хартрон-АРКОС». Згідно з контрактом технічнe підтримку пуску, приймання та оброблення телеметричної інформації в режимі реального часу здійснювали з території КБ «Південне». Українські фахівці в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.
У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала весь комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для PH на замовлення Національного космічного агентства США.
12-й космічний корабель Cygnus отримав ім’я «SS Alan Bean» на честь американського астронавта, який став четвертою людиною, що здійснила політ на Місяць (19 листопада 1969 року). Cygnus «SS Alan Bean» – перший корабель, запустила американська корпорація Northrop Grumman за контрактом із NASA в рамках другого етапу постачання МКС, який передбачає ще, як мінімум, п’ять місій з доставлення сумарно близько 20 тонн корисного вантажу на МКС.
Основні завдання нинішньої місії – доправити на Міжнародну космічну станцію провізію та спорядження для екіпажу, обладнання для станції і наукових досліджень, а також для виходу у відкритий космос. Зокрема, на МКС буде доставлено: альфа-магнітний спектрометр, призначений для пошуку ознак темної й незвичайної матерії, а також антиматерії (дослідження допоможуть зрозуміти, як було утворено Всесвіт); експериментальну духову шафу Zero-G Oven для досліджень властивостей теплопередачі та процесів приготування їжі в умовах мікрогравітації (піч розроблено спеціально для використання на космічній станції і можна застосовувати в майбутніх тривалих польотах); пристрій для переробки пластику в нитку для 3D-друку в орбітальній лабораторії; засоби захисту космонавтів від радіації.
Усього з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 11 разів, 10 з них – успішно.
Проєкт «Антарес» – вдалий приклад кооперації підприємств космічної галузі України в міжнародних космічних проєктах, успішної діяльності на світовому космічному ринку.
Нагадуємо: Робочий візит керівництва КБ “Південне” до Центру космічних польотів у США напередодні пуску РН “Антарес”.