17 квітня о 23:46 за київським часом (о 16:46 за північноамериканським східним часом) з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) здійснено успішний пуск ракети-носія (РН) «Антарес», вона вивела на орбіту вантажний корабель Cygnus, який має доставити на Міжнародну космічну станцію близько 3750 кг корисного вантажу на замовлення NASA – провізію та спорядження для екіпажу, устаткування та матеріали для наукових експериментів, устаткування для станції та виходу у відкритий космос, комп’ютери і комплектування, а також два науково-дослідні супутники формату кубсат – CAPSat і HARP. Стикування Cygnus з МКС заплановано на 19 квітня.

Головний розробник РН «Антарес» – американська корпорація Northrop Grumman. Космічний корабель Cygnus NG-11 Roger B. Chaffee названо на честь американського астронавта Роджера Брюса Чаффі.

Основну    конструкцію    першого     ступеня     PH    «Антарес»    розробило ДП «КБ «Південне», а виготовило ДП ВО ПМЗ у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та ін.

Підготування PH «Антарес» до пуску, її випробування і пуск виконано за участю українських спеціалістів. Згідно з контрактом технічну підтримку пуску, приймання й оброблення телеметричної інформації у режимі реального часу було здійснено з території КБ «Південне».

У цій місії «Антарес» уперше було застосовано технологію пізнього навантаження. Раніше корабель завантажували приблизно за чотири доби до старту. За допомогою нової технології цей час вдалося скоротити до 24 годин.

Усього з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 10 разів, 9 з них – успішно.

У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала увесь комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для PH на замовлення Національного космічного агентства США.

Проєкт «Антарес» – вдалий приклад кооперації підприємств космічної галузі України у міжнародних космічних проєктах, успішної діяльності на світовому космічному ринку.