21 листопада о 3:42 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані успішно запустили європейську ракету-носій легкого класу Vega, деякі компоненти якої створені КБ «Південне» і ВО ПМЗ.

Зокрема, КБ «Південне» розробило, а Південмаш виготовив блок маршового двигуна РД-843 4-го ступеня ракети. Він забезпечує точність виведення супутника на орбіту.

Ракета вивела на сонячно-синхронну навколоземну орбіту космічний апарат Mohammed Vl-В масою 1108 кг, створений компанією Thales Alenia Space за участю Airbus на замовлення Королівства Марокко. Супутник призначений для картографування і землеустрою; регіонального розвитку, сільськогосподарського моніторингу, попередження стихійних лих, моніторингу змін у навколишньому середовищі і опустелювання, а також для прикордонного і прибережного спостереження з роздільною здатністю приблизно 50-70 см на піксель.

Цей пуск став тринадцятим у рамках програми Vega і другим у 2018 році. З 2012 року ракета-носій Vega вивела на орбіту 28 супутників. Наступний пуск заплановано на лютий 2019 року.

Голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко привітав колективи КБ «Південне» і ВО ПМЗ із двома успішними пусками протягом п’яти днів – PH «Антарес» 17 листопада і PH «Вега» 21 листопада. Він, зокрема, зазначив, що «унікальний ракетний двигун РД-843 з такими високими енергомасовими характеристиками став ще одним помітним кроком в історії здобутків ДП «КБ «Південне» та ДП «ВО «Південмаш», який вкотре доводить міжнародній спільноті високу кваліфікацію українських фахівців та виключну якість технологій».

Павло Дегтяренко подякував колективам КБП і ПМЗ за творче мислення і нестандартний підхід до вирішення завдань, які стоять перед Україною, і побажав нових успіхів у створенні РКТ:

«Бажаю нових звершень у створенні сучасної ракетно-космічної техніки, яка високо цінується на світовому ринку та підтверджує високий авторитет її творців та значною мірою сприяє підвищенню престижу України як високорозвиненої індустріальної держави».