Прес-центр
Прес-центр
АСОЦІАЦІЯ «КОСМОС» ПРИЙНЯЛА ДЕКЛАРАЦІЮ І ПЛАН РОБІТ НА РІК
На загальних зборах Асоціації високотехнологічних підприємств і організацій України «Космос», які відбулися в Києві у Національній академії наук 21 вересня, прийнято низку важливих організаційних рішень.
Учасники зборів обговорили Декларацію Асоціації та основні напрями її діяльності, прийняли план робіт і бюджет Асоціації на 2018 рік, обрали Раду Асоціації, у яку ввійшов Генеральний директор ДП «КБ «Південне» О.В. Дегтярев, затвердили директора Асоціації – голову наглядової ради ПАТ «ЕЛМІЗ» Вадима Васильєва – і керівників регіональних представництв, вибрали ревізора Асоціації, затвердили її логотип і порядок сплати членських внесків.
На цей час Асоціація високотехнологічних підприємств і організацій України «Космос» нараховує 37 учасників, у тому числі 33 дійсних і 4 асоційованих. Національну академію наук України представляють 6 інститутів, Міністерство освіти і науки України – 3 університети, Державне космічне агентство України – 4 підприємства, серед яких – ДП «КБ «Південне», Державний концерн «Укроборонпром» – 4 організації, інші 16 дійсних учасників – українські акціонерні та приватні підприємства.
Серед завдань Ради Асоціації на 2018 рік – формування комітетів і затвердження плану роботи дирекції, розгляд та прийняття плану роботи на 2019 рік.
Комітет космічної політики і законодавства Асоціації планує розробити пропозиції для формування концептуальних принципів космічної політики, розробити й організувати обговорення змін до Закону України «Про космічну діяльність», розробити зміни та забезпечити супровід Закону України «Про супутникову навігацію» і відповідних підзаконних актів.
Комітет спільних проєктів у ракетно-космічній сфері має організувати моніторинг ринків космічних послуг, обговорити спільні проєкти місячної бази і космічних апаратів орбітального сервісу, розробити Програму партнерства учасників Асоціації.
У Комітеті науково-технічної і промислової кооперації вивчатимуть можливості взаємообміну виробничими й технологічними ресурсами, готуватимуть пропозиції щодо розширення наявної кооперації для виробництва складових РКТ, визначатимуть пріоритети технологічного відновлення та переоснащення виробництв учасників Асоціації й перелік критичних технологій для організації імпортозаміщення.
Завдання регіональних представництв – налагодження зв’язків з аналогічними асоціаціями, об’єднаннями і союзами, залучення нових учасників.
Представництво в Європі налагоджуватиме ділові контакти з подібними асоціаціями в ЄС.
Дирекція Асоціації працюватиме над численними організаційними питаннями, серед яких – створення сайту Асоціації, підготовка загальних зборів за підсумками роботи у 2018 році, налагодження зв’язків з аналогічними організаціями в Україні та багато інших завдань.
У прийнятій Декларації Асоціації «Космос» проголошено основні напрями її роботи: визначення напрямів і пріоритетів розвитку космічної діяльності в Україні, розвиток партнерства, сприяння взаємодії учасників у спільних космічних проєктах, розвиток національного ринку космічних послуг й інтеграція у світовий ринок космічної діяльності.
Як наголошується в Декларації, вироблення нової космічної стратегії, пошук нових сфер застосування, проєктів, партнерів і розширення міжнародної співпраці потребує інноваційного підходу до здійснення космічної діяльності в Україні. І один з факторів такого підходу – організація спільної активності підприємств і організацій, які зацікавлені в прогресі вітчизняної космонавтики. Тому Асоціація має забезпечити умови такої активності, коли космічна галузь стає не тільки об’єктом, але і суб’єктом керування власним розвитком, а консолідація її учасників має створити нове обличчя космічної галузі.
Нагадаємо, рішення про створення Асоціації високотехнологічних підприємств і організацій «Космос» прийнято на координаційній нараді, яка відбулася 5 квітня 2018 року на ДП «КБ «Південне». Пізніше, 31 липня, Установчі збори засновників Асоціації затвердили Статут організації.