Прес-центр
Прес-центр
КБ «ПІВДЕННЕ» ВІДВІДАВ АКАДЕМІК МАА МАЙКЛ ЯРИМОВИЧ
КБ «Південне» відвідав академік Міжнародної академії астронавтики (МАА), президент МАА протягом двох строків Майкл Яримович з дружиною Роксоланою. Мета візиту – ознайомлення з діяльністю КБП у ракетно-космічній галузі, обговорення питань перспективної співпраці.
Високі гості подивилися відеофільм, присвячений різним космічним проєктам КБП, зустрілися з керівництвом і фахівцями підприємства, відвідали його структурні підрозділи, оглянули нове обладнання виробничих та випробувальних дільниць.
‒ Україна сьогодні працює з усім світом, – відзначив під час зустрічі Генеральний директор КБ «Південне» Олександр Дегтярев.
Відзначаючи заслуги Майкла Яримовича перед світовою та українською космічною наукою і технікою, Генеральний директор вручив йому почесну нагороду КБ «Південне».
Особливий інтерес у гостей викликав зал складання космічних апаратів, будівництво якого завершується. Саме у сфері створення супутників Майкл Яримович бачить великі перспективи для українсько-американської співпраці.
Ділячись враженнями від візиту, учений зазначив, що вперше відвідав Дніпропетровськ у далекому 1992 році і приємно здивований змінами, що сталися і в місті, і в КБП:
‒ Дніпро сьогодні – велике, сучасне українське місто. І тут воно має великий скарб – розум. Це – корінь, з якого може вирости величезне дерево.
Крім виробничих підрозділів КБ «Південне», гості відвідали пансіонат «Лісний» і дитячий табір «Зоряний».
– Ми бачили чудових, дуже талановитих дітей, – відгукнулася про побачене Роксолана Яримович. – У вас росте достойна зміна.
Із Дніпра гості вирушили до Києва, де мають намір взяти участь у святкуванні Дня незалежності України.
Довідка. Майкл Яримович – американський інженер-винахідник у сфері аерокосмічних досліджень. Має українське походження (його предки були з Тернопільської області). Освіта: Нью-Йоркський і Колумбійський університети. Сфера наукових інтересів: аеронавтика. Учений ступінь: доктор філософії, доктор технічних наук, закордонний член НАН України, дійсний член Міжнародної академії астронавтики, президент МАА у 1991-1997 роках. Автор численних праць з аеродинаміки і космічних технологій. Брав участь у конструюванні космічного корабля для висадки на Місяці «Аполлон». Був директором консультаційної групи для аерокосмічних досліджень при НАТО, головним науковим консультантом при штабі ВПС США. Будучи одним з керівників Національного космічного агентства США (NASA), брав участь у здійсненні проєкту польоту на Місяць. Працював у Департаменті оборони, керував реалізацією проєкту орбітальної космічної лабораторії з екіпажем на борту, відповідав за значну частину проєктів ВПС США, включаючи систему навігації GPS. Був одним з активних учасників реалізації проєкту SDI (ініціатива стратегічної оборони). Плідно співпрацює зі своєю історичною батьківщиною. За його участю було реалізовано міжнародний проєкт «Морський старт», основою якого була українська ракета «Зеніт» розробки КБ «Південне».