3 грудня 2012 року о 22 годині 44 хвилини 55 секунд за київським часом з плавучої платформи «Одісей», яка розміщена на екваторі в Тихому океані в районі острова Різдва (Республіка Кірибаті), успішно стартувала ракета-носій «Зеніт-3SL» з космічним апаратом (КА) Eutelsat W5A масою 5 262 кг. Це третій пуск за програмою «Морський старт» у 2012 році.

Підготовку до пуску і пуск забезпечили спеціалісти КБП і ПМЗ у складі міжнародної команди.

Ракету космічного призначення «Зеніт-3SL» спроєктувало конструкторське бюро «Південне». Перший і другий ступені розробило КБП і виготовив Південмаш у кооперації з російськими й українськими підприємствами. Третій ступінь (розгінний блок ДМ-SL) розробила і виготовила ракетно-космічна корпорація «Енергія» (Росія).

КА ЕUTELSAT W5A побудовано на платформі Astrium Eurostar E3000. Запланований строк його експлуатації – більше 15 років. Він замінить супутник EUTELSAT W5, який експлуатується з 2002 року.

Новий супутник буде надсилати чотири високопродуктивні гостроспрямовані промені, які фокусуватимуться на окремих зонах: Європи, Африки, Центральної та Південно-Східної Азії аж до Австралії. Завдяки високому ступеню бортової комунікабельності у клієнтів буде можливість використовувати антени або для регіонального покриття, або для міжконтинентального зв’язку.

Міжнародний консорціум «Морський старт» було створено у 1995 році. Після реорганізації у 2010 році основна частина акцій «Морського старту» належить компанії Energia Overseas Limited, яка є «онучкою» російської РКК «Енергія». До цього часу за програмою «Морський старт» з плавучої платформи в Тихому океані було здійснено 33 пуски ракет «Зеніт-3SL».

Додаткову інформацію та зображення місії КА Eutelsat W5A можна одержати на сайті компанії Sea Launch: www.sea-launch.com.

Центр інформаційних зв’язків ДП «КБ «Південне», Дніпропетровськ