Прес-центр
Прес-центр
РН «АНТАРЕС» ВИВЕЛА НА ОРБІТУ КОРАБЕЛЬ CYGNUS З ВАНТАЖЕМ ДЛЯ МКС
20 лютого о 19 годині 36 хвилин за київським часом (о 12 годині 36 хвилин за північноамериканським східним часом) із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся перший у 2021 році пуск ракети-носія середнього класу «Антарес». Ракета вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus, на борту якого близько 3700 кг корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції.
Ракета-носій «Антарес» складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП «КБ «Південне» та виготовило ДП ВО ПМЗ у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та iншими на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).
Підготовку PH «Антарес», її випробування та пуск здійснено за участю фахівців
ДП «КБ «Південне», ДП ВО ПМЗ і НВО «Хартрон-АРКОС». Згідно з контрактом у конструкторському бюро «Південне» в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску, приймання та оброблення телеметричної інформації. Українські фахівці в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.
У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала весь комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія.
Космічний корабель Cygnus цієї місії отримав ім’я на честь математика NASA Кетрін Джонсон.
Прибуття Cygnus до МКС заплановано на 22 лютого об 11:40 за київським часом.
Цільові завдання місії:
▪ основне завдання – доставлення провізії та речей для екіпажу, матеріалів для наукових досліджень і вивезення з МКС та подальша утилізація у щільних шарах атмосфери відпрацьованого вантажу;
▪ доставлення на МКС суперкомп’ютера SBC-2, який розробили Hewlett Packard і NASA. Його використовуватимуть для аналізу даних про стан здоров’я астронавтів, розшифрування й аналізу їх ДНК прямо на борту МКС, а також для аналізу результатів спостережень за полярними покладами льоду і блискавками в атмосфері Землі;
▪ виведення на орбіту низки кубсатів та наносупутників.
Усього з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 14 разів, 13 з них – успішно.
Проєкт «Антарес» – вдалий приклад участі підприємств космічної галузі України в міжнародних проєктах та успішної діяльності на світовому космічному ринку.