21 листопада 2013 р. о 9 годині 10 хвилин за київським часом з пускової бази Ясний в Оренбурзькій області успішно стартувала ракета-носій «Дніпро», яка вивела на навколоземну орбіту космічний апарат Об’єднаних Арабських Еміратів DubaiSat-2, 22 наносупутники різних країн і блок перспективної авіоніки.

Космічні апарати виведено на розрахункову орбіту.

РН «Дніпро» – це конверсійна стратегічна міжконтинентальна ракета РС-20 (15А18, «Воєвода»), яку спроєктувало і розробило ДП «КБ «Південне», виготовило ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» у кооперації з українськими та російськими підприємствами. На ракети, зняті з бойового чергування відповідно до Договору про обмеження стратегічних озброєнь, замість бойової частини встановлюється знову розроблена космічна головна частина з супутниками.

Основне корисне навантаження для цьому пуску – КА DubaiSat-2, який розробив інститут передових технологій ЕІАSТ Об’єднаних Арабських Еміратів. Маса КА – 297 кг. DubaiSat-2 призначено для дистанційного зондування Землі з електронно-оптичним корисним навантаженням, що має розділення 1 м у панхроматичному режимі та 4 м у багатоспектральному режимі. КА запущено на сонячно-синхронну орбіту заввишки 600 км. Розрахунковий строк активного існування КА на орбіті – 5 років.

Також на орбіту виведено космічні апарати SТSАТ-3 (Корея), SkySАТ-1 (США), UniSаt-5 (Італія), АРRІZЕSАТ-7, АРRІZЕSАТ-8 (США), дев’ять контейнерів ISIPOD з 14 КА CubeSat (Норвегія, Нідерланди, Сінгапур, Німеччина, Південна Африка, Еквадор, Аргентина, Корея, Іспанія, США), WNISat (Японія), BRITE-PL (Польща), GОМХ-1 (Данія). Це наукові, цивільні, освітні супутники та супутники зв’язку, основним призначенням яких є астрономічні спостереження, передача зображень земної поверхні, вимірювання поляризації гамма-проміння, випробування устаткування в умовах космосу, набуття досвіду і спостереження за арктичними водами.

Блок перспективної авіоніки – це вітчизняна експериментальна апаратура, призначена для використання у системах навігації космічних апаратів і ракет-носіїв.

Це був дев’ятнадцятий пуск конверсійної ракети-носія «Дніпро». На сьогодні ракета «Дніпро» вивела на навколоземні орбіти усього 86 космічних апаратів 25 країн світу.

Центр інформаційних зв’язків ДП «КБ «Південне»