Шановні співвітчизники!

Сьогодні вся країна в очікуванні дуже важливої і значущої події – виборів президента Національної академії наук України.

Для колективу Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» це дуже важлива і багато в чому доленосна тема.

Роль Національної академії наук України впродовж всієї історії КБ «Південне» була надважливою в усіх без винятку напрямах діяльності. Системна наукова підтримка з боку Академії наук дозволила успішно вирішити низку фундаментальних і прикладних проблем, що в різні роки поставали під час створення бойової та космічної техніки. Це насамперед проблеми герметичності, зварювання, створення нових конструкційних матеріалів, ракетних палив, питання міцності та стійкості конструкцій, математичного моделювання, складних об’ємних розрахункових завдань та багато іншого. Наукова підтримка дозволила створити цілий ряд високоефективних бойових ракетних комплексів та унікальних зразків космічної техніки.

В останні роки саме завдяки концентрації зусиль і системного підходу до організації співпраці в рамках укладеної в 2012 році «Генеральної угоди про науково-технічне співробітництво між НАН України і ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» в галузі створення ракетно-космічної техніки» в умовах вкрай обмеженого фінансування та наявних ресурсів удалося вийти на новий рівень проєктування та технології виробництва сучасної конкурентоспроможної та затребуваної на зовнішньому ринку ракетно-космічної техніки.

ДП «КБ «Південне» глибоко цінує наші спільні досягнення та розуміє визначну роль НАН України для високотехнологічних  галузей промисловості, що потребують тісної співпраці науки та виробництва.

Але, на жаль, сьогодні для багатьох у нашій країні наука вже не є, як говорив академік В.І. Вернадський, «державно важливою справою». Відхід з життя такої надзвичайної людини, як беззмінний президент НАН України Борис Євгенович Патон, виявив ряд додаткових проблем, пов’язаних з керівництвом Академією. На Борисі Євгеновичі, як президентові НАН України, лежала величезна відповідальність за долю вітчизняної науки та вчених. Тільки його надвисокий авторитет і глибоко продумані системні дії дозволили зберегти Національну академію наук України та забезпечували можливість подальшої діяльності багатьох академічних інститутів. Науковий світ країни вдячний Борису Євгеновичу за збереження національних наукових кадрів найвищої кваліфікації, за можливість працювати науковим установам, центрам і академічним інститутам, які в наші непрості часи підтримують творчу енергію вчених і фахівців, розвиваючи їх величезний набутий досвід і науково-технічний доробок.

Сьогодні НАН України перебуває на надзвичайно важливому та відповідальному етапі своєї історії – членам Академії належить обрати нового авторитетного та високопрофесійного президента. Саме від цього історично значущого вибору буде залежати і доля української науки, і в кінцевому підсумку, рівень розвитку країни.

Ми вважаємо, що всі зареєстровані кандидати на посаду президента НАН України, безумовно, є гідними цього високого звання. Але, за нашими професійними мірками, для кандидата важливим є вже набутий досвід роботи в Президії НАН України та досвід фахівця, що зростав як учений у середовищі фізики та високих технологій, тому, на наш погляд, найбільш відповідають сучасним вимогам до лідера української науки академіки А.Г. Загородній і В.П. Семиноженко. В обох кандидатах ми вбачаємо великий потенціал, достатній досвід і беззаперечний авторитет. Маємо надію, що буде зроблено вибір на користь загальновизнаного лідера, спроможного наперекір усьому формувати прогресивну державну політику в науковій сфері, який швидко сформує команду однодумців, збереже принципи керування, закладені Борисом Євгеновичем, системно впроваджуючи та розвиваючи сучасну модель організації науки, що повинно суттєво вплинути на вітчизняну економіку, розвиток високотехнологічних виробництв і на роль України у світовій науковій спільноті.

Вважаємо, що формування усіх керівних органів Академії високопрофесійними фахівцями, спроможними до командної системної роботи задля нашої загальної цілі – верховенства науки в усіх сферах життя країни – є надважливим і головним завданням майбутнього Президента.

Безумовно, на всіх нас чекає складний і дуже відповідальний вибір, але ми впевнені, що новообрана Президія на чолі з президентом  за умови налагодженої командної роботи стане гідним та ефективним флагманом вітчизняної Науки.