У Токіо розпочав роботу Третій міжнародний симпозіум/семінар Асоціації «Місячного селища» (Moon Village Association), участь в якому бере й делегація КБ «Південне» на чолі з головним конструктором і начальником конструкторського бюро із системного проєктування ракет та ракетних комплексів Максимом Дегтярьовим.

Поряд із представниками космічних агентств Японії (JAXA), США (NASA), Індії (ISRO), Китаю (CNSA), а також приватних космічних компаній, таких як Blue Origin і Spacebit, КБ «Південне» представило своє бачення освоєння та дослідження Місяця.

Також був представлений звіт «Концептуальний аналіз гармонізації інтерфейсів   при   дослідженні   Місяця»,   розроблений  під   керівництвом  КБ «Південне» в одній із робочих груп MVA Coordination & Cooperation.

Прямі трансляції з Третього міжнародного симпозіуму/семінару Асоціації «Місячного селища» можна подивитися тут:

☑ Нагадаємо, що про створення Асоціації місячного поселення (MVA) було проголошено на Міжнародному астронавтичному конгресі в жовтні 2017 року в Аделаїді (Австралія). КБ «Південне» приєдналося до Асоціації в якості інституційного члена у 2018 році. Зараз Moon Village Association нараховує близько 150 членів із понад 34 країн. Штаб-квартира Асоціації базується у Відні (Австрія).

КБ «Південне», використовуючи багаторічний досвід створення різних типів ракетно-космічної техніки та застосовуючи сучасні технології, послідовно реалізовує багатоетапну програму створення Місячної експериментально-промислової бази. У рамках концептуального проєкту фахівцями КБ сформовано зовнішній вигляд бази. Попередньо визначено конфігурацію й інфраструктуру на різних етапах функціонування. Узагальнено терміни реалізації проєкту, а також основні технічні характеристики систем, що розробляються: космічна транспортна система для доставляння екіпажу й вантажів на поверхню Місяця та повернення на Землю, типові конструкції місячних модулів, засоби пересування по поверхні Місяця тощо.

 Місячна промислово-дослідна база КБ «Південне» під кутом 360°: