18 жовтня о 02:45 за київським часом зі стартового комплексу Центрально-Атлантичного регіонального космодрому на о. Уоллопс (шт. Вірджинія, США) стартовими командами компанії Orbital ATK за участю українських спеціалістів здійснено успішний пуск ракети-носія Antares-230 з вантажним транспортним кораблем Cygnus. У розрахунковий час корабель відокремився від останнього ступеня носія і вийшов на навколоземну орбіту.

Нову модифікацію ракети, що одержала назву Antares-230, розробили після аварії в жовтні 2014 року, коли Antares, оснащена на той час двигунами компанії “Аероджет” AJ-26 (модифікація радянського двигуна НК-33), зазнала аварії після старту на космодромі у штаті Вірджинія. Перший ступінь РН Antares-230 оснащено двома новими російськими двигунами РД-181 виробництва НВО «Энергомаш».

Основну конструкцію першого ступеня ракети-носія Antares спроєктовано КБ «Південне» і виготовлено на Південмаші за участю ряду українських підприємств: «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «Київприлад» (Київ), «Чезара», «Рапід» (Чернігів) і інших.

Кооперацією українських підприємств під керівництвом КБ «Південне» розроблено і виготовлено такі вузли й агрегати першого ступеня ракети:

– баки окиснювача і пального;

– хвостовий відсік і відсік утримання;

– пневмогідравлічну систему;

– систему керування витрачанням палива;

– систему контролю температур;

– клапани, датчики та ін. елементи систем і обладнання.

Українським спеціалістам вдалося вирішити найскладніше технічне завдання ‒ забезпечити заміну й ув’язування нових двигунів першого ступеня при мінімальній зміні базової конфігурації ракети. На думку експертів, це вдалося зробити в безпрецедентно короткі терміни.

У підготовці РН Antares до пуску брали участь провідні українські спеціалісти під керівництвом Генерального конструктора КБ «Південне» О.В. Дегтярева.

Сьогоднішній пуск став шостим в історії проєкту і першим після модернізації ракети-носія. До кінця 2018 року планується здійснити п’ять пусків, з 2019 по 2024 рік ‒ ще шість.

Транспортний космічний корабель Cygnus повинен пристикуватися до Міжнародної космічної станції 23 жовтня. Він доставить близько 2425 кг корисного вантажу ‒ припасів, їжі і наукового обладнання, а також здійснить утилізацію відходів із МКС.

На пуску були присутні посол України в США В.О. Чалий і Генеральний конструктор КБ «Південне» О.В. Дегтярев

Перед пуском посол України в США Валерій Чалий провів зустріч із директором НАСА Чарльзом Болденом