У Національному агентстві України з питань державної служби комісія з питань вищого корпусу державної служби 20 червня 2017 року на підставі частини другої статті 23 Закону України «Про державну службу» і розпорядження Кабінету Міністрів України № 323-р від 18 травня 2017 року провела конкурс на зайняття вакантної посади категорії «А» голови Державного космічного агентства України.

На посаду претендували такі кандидати:


п/п
Прізвище, ім’я,

по батькові кандидата

Посада
1Гурак Денис ДмитровичЗаступник генерального директора

із зовнішньоекономічної діяльності ДК «Укроборонпром»

2Сабадош Любомир ЮрійовичТимчасово не працює
3Радченко Юрій Миколайович В. о. голови Державного космічного агентства України
4Голуб Олександр ЮрійовичПерший заступник голови Державного космічного агентства України
5Боровик Валерій АнатолійовичГолова правління альянсу «Нова енергія України»
6Колесник Андрій АнатолійовичТимчасово не працює
7Капштик Сергій ВолодимировичПомічник начальника Національного центру керування та випробувань космічних засобів
8Дегтяренко Павло ГлібовичГоловний конструктор і начальник конструкторського бюро з системного проєктування ракет та ракетних комплексів ДП «КБ «Південне»
9Раупов Рустам БурхановичТимчасово не працює
10Петров Олег ВолодимировичГолова правління Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» (на громадських засадах)

 

Після тестування і вирішення ситуаційних завдань із дев’яти кандидатів, що з’явилися на конкурс, до співбесіди були допущені четверо, які набрали найбільшу кількість балів:

• Капштик Сергій Володимирович ‒ 2 бали за тести і 4,37 за вирішення ситуаційних завдань

• Боровик Валерій Анатолійович ‒ 2 бали за тести і 3,37 за вирішення ситуаційних завдань

• Дегтяренко Павло Глібович ‒ 2 бали за тести і 4,0 за вирішення ситуаційних завдань

• Гурак Денис Дмитрович ‒ 2 бали за тести і 4,12 за вирішення ситуаційних завдань

Результати співбесіди:

• Дегтяренко Павло Глібович – 5,75 балів 

• Капштик Сергій Володимирович – 5,12 балів

• Боровик Валерій Анатолійович – 5,50 балів 

• Гурак Денис Дмитрович – 2,89 балів 

Тільки три кандидати набрали необхідні 5 балів на співбесіді і взяли участь в останньому етапі конкурсу ‒ рейтинговому оцінюванні.

Підсумковий рейтинг:

1. Дегтяренко Павло Глібович ‒ сумарний бал 11,75

2. Капштик Сергій Володимирович ‒ сумарний бал 11,49

3. Боровик Валерій Анатолійович ‒ сумарний бал 10,87

Таким чином, переможцем конкурсу на посаду голови Державного космічного агентства України став  Павло Глібович Дегтяренко, головний конструктор і начальник конструкторського бюро із системного проєктування ракет і ракетних комплексів ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля». Тепер його кандидатуру має затвердити Кабмін.

Другим кандидатом за результатами конкурсу визначено Сергія Володимировича Капштика, помічника начальника Національного центру керування і випробувань космічних засобів.

Згідно із законом про державну службу перші дві кандидатури будуть подані в Кабінет Міністрів України, і якщо протягом року переможець конкурсу через обставини залишить посаду, тоді другий кандидат без додаткового конкурсу зможе на неї претендувати.

* * *

В управлінні Агентства перебуває 26 підприємств і організацій космічної галузі.

За даними ДКАУ, одним із пріоритетних завдань вітчизняної ракетно-космічної галузі на найближчу перспективу визначено початок практичної реструктуризації держпідприємств галузі.

Павло Глібович Дегтяренко народився 6 вересня 1962 року в місті Сміла Черкаської області.

У 1979 році закінчив Вінницьку середню школу № 2, у 1985 – Ленінградський військово-механічний інститут за спеціальністю «Двигуни літальних апаратів».

З липня 1985 року П.Г. Дегтяренко працює на Державному підприємстві «Конструкторське бюро «Південне». Пройшов шлях від інженера до головного конструктора і начальника головного науково-технічного підрозділу ДП «КБ «Південне» з системного проєктування бойових і космічних ракетних комплексів.

Зробив особистий внесок в:

– розроблення, випробування і поставлення на виробництво ракети 15А18М;

– реалізацію міжнародних космічних проєктів «Морський старт» і «Наземний старт» на базі ракети-носія «Зеніт»;

– виконання комерційного контракту між ДП «КБ «Південне» і американською компанією Orbital зі створення ракети-носія «Антарес»;

– створення елементів стартового комплексу спільного українсько-бразильського проєкту космічного носія «Циклон-4»;

– проєктування, розроблення конструкторської документації, випробування і постановлення на виробництво різних модифікацій тролейбусів марки «ПМЗ», більше тисячі яких уже перевозять пасажирів;

– розроблення і дослідне відпрацювання нових міських тролейбусів і автобусів з низьким рівнем підлоги, пристосованих для перевезення маршрутами загального користування інвалідів-колясочников згідно з Державною програмою створення безбар’єрного середовища для інвалідів.

Під керівництвом Павла Глібовича розроблено систему проєктування, конструювання і передачі у виробництво виробів з використанням 3D-моделювання, а також впроваджено систему керування даних про виріб (PDM), що дозволяє відслідковувати етапи життєвого циклу виробу, проводити зміни й аналіз стану даних і документів. 

Павло Дегтяренко – умілий організатор, відповідально ставиться до прийняття технічних рішень, доводить їх до досконалості й повного завершення. Особливу увагу приділяє підготуванню молодої зміни.

За досягнуті успіхи в роботі неодноразово відзначався в наказах керівництва, його занесено на Дошку пошани підприємства. Нагороджено медаллю ім. М.К. Янгеля (2001), відзначено Грамотою Президента України (2004), удостоєно звання «Почесний працівник космічної галузі України» (2007).

За вагомий внесок у забезпечення розвитку вітчизняного машинобудування Павла Дегтяренка відзначено подякою прем’єр-міністра України (2013), присвоєно почесне звання «Заслужений машинобудівник України» (2016).

Має повагу і авторитет серед колективів підприємства та суміжних українських і закордонних організацій.

Павло Дегтяренко зробив вагомий особистий внесок у розроблення і створення нових зразків ракетно-космічної й народногосподарської техніки, зміцнення авторитету України у світі як космічної держави.