Прес-центр
Прес-центр
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ОРГАНІЗАЦІЇ СПІЛЬНИХ РОБІТ КБ «ПІВДЕННЕ» ТА НАУКОВИХ УСТАНОВ НАНУ
У Національній академії наук України відбулося засідання Координаційної ради з організації спільних робіт КБ «Південне» та наукових установ НАНУ. У засіданні взяли участь члени Координаційної ради, представники наукових установ НАН України, КБ «Південне» та представники ЗМІ.
Учасники засідання обговорили стан виконання плану спільної науково-дослідної діяльності КБ «Південне» та наукових установ НАН України на 2019 рік й аналогічний план на 2020 рік.
Координаційна рада вирішила взяти до уваги, що завдяки взаємодії КБ «Південне» та наукових установ НАН України в рамках укладеної Генеральної угоди про науково-технічне співробітництво в галузі створення ракетно-космічної техніки у 2019 році отримано важливі результати, а саме:
– виконано варіантне оброблення конструктивних рішень оболонкових конструкцій для житлових службових модулів у рамках концепції місячної промислово-дослідної бази;
– проведено дослідження інноваційної технології генерації водню та кисню на основі безмембранного електролізера високого тиску для блоків енергозабезпечення місячної бази;
– проведено роботи з дослідження міцності і стійкості оболонкових конструкцій із шаруватих композиційних матеріалів під час нерівномірного нагрівання та дії статичних навантажень;
– завершено роботи зі створення багатофункціональних покриттів із радіопоглинальними властивостями;
– відпрацьовано технологію виконання зварних з’єднань методом зварювання тертям з перемішуванням на плоских зразках із алюмінієвих сплавів;
– проведено випробування першого екземпляра малогабаритного соплового блока, виготовленого із застосуванням лазерного зварювання;
– виготовлено першу партію «зеленого» монопалива для проведення вогневих випробувань дослідної конструкції рушійної установки супутника класу CubeSat.
Обсяг фінансування спільних досліджень з боку КБ «Південне» у 2019 році становив понад 10 млн грн.
Окрему увагу на засіданні Координаційної ради було приділено Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасні розрахунково-експериментальні методи визначення характеристик ракетно-космічної техніки», організованій НАН України, ДКА України та КБ «Південне», яка завершила свою роботу 12 грудня. Було відзначено набутий позитивний досвід роботи і вирішено надалі продовжити співпрацю наукових установ НАН України та ДП «КБ «Південне» з розрахунково-експериментального моделювання процесів у ракетно-космічній техніці.
Також на засіданні було зачитано і передано лист-привітання учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні розрахунково-експериментальні методи визначення характеристик ракетно-космічної техніки» президенту Національної академії наук України Борису Євгеновичу Патону з нагоди його 101-річчя.
У листі, зокрема, зазначено, що конференція стала підтвердженням системної співпраці КБ «Південне» та інститутів НАН України, подальшого розвитку науково-дослідної діяльності, окресленої Генеральною угодою, яку затвердив особисто Борис Патон у 2012 році.
Президенту НАНУ також передано сердечні вітання від учасників конференції:
«Борисе Євгеновичу, Ви – людина-легенда, якій віддає належне увесь науковий світ. Важко переоцінити Ваш особистий внесок у розвиток вітчизняної науки і техніки, досягнення наших академічних інститутів. Ми надзвичайно вдячні вченим і Вам особисто за успішне вирішення цілої низки фундаментальних проблем, що у той чи інший час виникали на нелегкому шляху розвитку ракетно-космічної техніки. Завдяки ентузіазму таких особистостей, як Ви, наука сьогодні ефективно діє в інтересах майбутнього всього людства.
Ми особливо цінуємо плідну наукову і організаційну діяльність очолюваної Вами Національної академії наук України та підпорядкованих їй науково-дослідних організацій за підтримку державних та міжнародних космічних програм, допомогу у створенні нових зразків ракетно-космічної й оборонної техніки. Ця підтримка дозволяє зберігати високий рівень космічної галузі й забезпечувати її подальший розвиток.
Прийміть, дорогий Борисе Євгеновичу, наші щирі та сердечні привітання. Бажаємо Вам доброго здоров’я, творчих сил та оптимізму.
Сподіваємося, що Ваш авторитет і безмежний людський потенціал ще довго служитимуть нашій спільній меті – науково-технічному прогресу України».